Jablíčkový den v 1. B

Třetí týden ve škole jsme si zpestřili Jablíčkovým dnem - naučili jsme se pohyb. říkanku Koulí se jablíčko, nakreslili si jablíčka pod stromem, napravo, na stromě, sluníčko napravo, kočičku Micinku před stromem. Vybarvili jablíčka s lístečkem napravo, nalevo. Zazpívali si písničky Pod naším okýnkem, zatancovali si s písničkou Měla babka čtyři jabka. Svačinku nám napekly maminky a babičky - výborné jablíčkové buchty, štrůdly, dortíky. Prohlédli jsme si výstavku krásně zbarvených jablíček a ochutnali jablíčkový mošt. V dalších hodinách jsme výtvarně vybarvili jablíčka a na závěr  jsme si tiskali jablkovými tiskátky na  kompotovou sklenici. Celé dopoledne jsme si s radostí užili, v závěru jsme se podívali na pohádku O Červíkovi v červeném jablíčku.