Muzeum Mnichovo Hradiště II.B

Výlet II. B do muzea Mnichovo Hradiště

V pátek 14. června 2024 se třída II. B vydala na výlet do muzea Mnichovo Hradiště, kde se zúčastnila tvořivých dílen zaměřených na svatby 19. a 20. století.

Děti měly jedinečnou příležitost vidět autentické svatební šaty z různých historických období a seznámit se s tradicemi a zvyky, které svatby provázely. Dílny byly velmi interaktivní a zahrnovaly ukázky svatební hostiny i tradičního čaje o páté. Žáci se dozvěděli, jak se svatby slavily na vesnici i ve městě, v kostele i na radnici.

Během tvořivých dílen si děti mohly vyzkoušet, jaké to bylo bavit se jako děti v minulých stoletích. Cvrnkaly kuličky a přebíraly hrách, což jim umožnilo nahlédnout do života jejich vrstevníků z doby před více než sto lety.

Výlet do muzea Mnichovo Hradiště byl pro všechny zúčastněné nejen poučný, ale i velmi zábavný. Děti odjížděly s novými poznatky a krásnými zážitky, které jim připomínaly, jak bohatá a pestrá může být naše historie.

Tento den plný historie a tradičních her byl pro žáky třídy II. B skvělým zakončením školního roku, na který budou ještě dlouho vzpomínat.

Paní učitelka Soňa a paní asistentka Eva