Návštěva v ZŠ Bakov nad Jizerou

Už podruhé  se naše třída Berušek vypravila do ZŠ Bakov nad Jizerou, abychom ve spolupráci s tamními pedagogy využili jejich krásné nové učebny v nové přístavbě školy. Učili jsme se pracovat ve skupinách, rozdělit si role a úkony, dohodnout se na způsobu přípravy i závěrečném úklidu.  Výsledkem byly výborné šátečky z listového těsta plněné povidly nebo dvěma druhy marmelády, nejvíce jsme si pochutnali na těch s Nutelou.

Bylo hezké počasí, a tak jsme si užili přestávku na školním hřišti, na němž se žáci mohou na různých herních prvcích protáhnout mezi vyučovacími hodinami.  Došli jsem až do volnočasového areálu, kde zrovna probíhaly školní závody v jízdě na in- linech a v běhu. Využili jsme možnosti strávit naše 2 hodiny TV na venkovních posilovacích  strojích, lanovce, prolézačkách, běháním mezi překážkami nebo hrou na schovávanou, seznámili se s hrou Brännball a byli obdarováni pálkou, která je nejdůležitějším náčiním k provozování této hry. Dopoledne jsme zakončili výborným obědem ve školní jídelně. Chutnal nám nejen oběd – Štěpánská s rýží -, ale i zdravé dobroty z ovocno -zeleninového  baru.

Jen plánovanou výrobu keramických ozdob jsme už nestihli, proto máme další důvod k návštěvě. Možná vás nějakým výrobkem z bakovské  keramický dílny překvapíme už na Vánočním jarmarku naší školy.