Výlet druhých tříd do Prahy

Naše druhé třídy se 23. května vydaly na vzrušující výlet do Prahy, který jsme si všichni náramně užili. Cesta začala brzy ráno na vlakovém nádraží v Mnichově Hradišti, kde jsme se sešli plní očekávání a nadšení. Po krátkém čekání jsme nastoupili do vlaku směřujícího do hlavního města.

Po příjezdu na pražské Hlavní nádraží jsme se metrem vydali směrem do Dejvic. Naší hlavní zastávkou bylo slavné Divadlo Spejbla a Hurvínka. Představení bylo plné smíchu a zábavy, a všechny děti byly nadšené z příběhů známých loutek. Bylo fascinující vidět, jak loutkáři dokážou oživit Spejbla, Hurvínka a jejich přátele.

Po divadle jsme se opět vydali na cestu metrem, tentokrát na Václavské náměstí. Procházka po tomto historickém a rušném místě byla pro děti skvělým zážitkem. Viděli jsme sochu svatého Václava a prošli se krátce po náměstí.

Následně jsme se pěšky přesunuli zpět na Hlavní nádraží, kde jsme měli čas na krátký odpočinek a občerstvení před návratem domů. Vlak nás opět odvezl do Mnichova Hradiště, kde jsme zakončili náš výlet plní nových dojmů a zážitků.

Výlet do Prahy byl pro všechny zúčastněné nezapomenutelný. Děti měly možnost poznat něco nového, vidět známé památky a zažít atmosféru velkoměsta. Tento den byl nejen zábavný, ale i poučný, a my už se těšíme na další společná dobrodružství.

p. uč. Soňa a p. uč. Ivana